بیمه سلامت استان البرز گفت: این اداره کل از شرکت‌های دانش بنیان در زمینه تولید، توزیع و سایر موارد که سبب نوآوری، خلاقیت و ایجاد خدمت بیشتر به بیمه شدگان شود، حمایت خواهد کرد.

دکتر سعید جوانشیر درگفت وگو با آی‌هینا با بیان اینکه افراد می توانند در صندوق ایرانیان با پرداخت سالی 265 هزار تومان از خدمات این بیمه استفاده کنند، بیان کرد: کسانی که یارانه شان به هر دلیلی قطع شده و قبلا از بیمه سلامت همگانی رایگان استفاده می‌کردند و به طبع آن بیمه رایگان آنان نیز قطع شده است می‌توانند با پرداخت مبلغ 265 هزار تومان از خدمات بیمه ایرانیان بهره مند شوند.
وی ادامه داد: 85 درصد بیمه شدگان بیمه سلامت به صورت رایگان بیمه شده‌اند، گفت: بیمه شدگان بیمه سلامت همگانی می توانند با مراجعه به مراکز دولتی دانشگاهی خدمات مورد نیاز درمانی را دریافت کنند.

جوانشیر در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به سوء استفاده برخی سودجویان از بیمه سلامت هشدار داد و افزود: بیمه سلامت هیچ بیمه تکمیلی نداشته و مردم آگاه باشند که در این زمینه فریب نخورند.

وی در ادامه به شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: از شرکت‌های دانش بنیان در زمینه تولید، توزیع و سایر موارد که سبب نوآوری، خلاقیت و ایجاد خدمت بیشتر به بیمه شدگان شود حمایت خواهیم کرد.
مدیرکل بیمه سلامت استان البرز بیان کرد: طراحی نظام جذب و بکارگیری نخبگان و معتمدین عرصه سلامت با رویکرد کمترین هزینه برای ایجاد دیدبانی سلامت، ارایه راهکارهای نوین به منظور جلوگیری از تقاضای القایی از جمله مسائل مرتبط با محور مدیریت منابع و مصارف و سرمایه های انسانی است.
وی به رویداد هم‌اندیشی در عرصه بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: نگرش سازمان بیمه سلامت به عرصه تفکر و استفاده از اندیشه اندیشمندان ما را برآن داشت تا با برگزاری نخستین رویداد هم‌اندیشی  بتوانیم بستری فراهم کنیم که ماحصل و خروجی آن ایده های نوآورانه و خلاقی باشد که در پیشبرد اهداف حوزه سلامت بکار گرفته شود.
جوانشیر افزود: با برگزاری این رویداد ابتدا مشکلات موجود در عرصه خدمات بیمه سلامت از واحدهای تخصصی احصا و با همفکری خبرگان، تبدیل به مسئله‌ یا مسئله‌هایی شفاف و قابل‌اندازه‌گیری و ارزیابی خواهد شد، سپس برای رسیدن به جواب کاربردی، فرآیندهای یک مسابقه طراحی شد تا مسیر حرکت مسابقه‌دهندگان به سمت جواب، به صورت مطلوبی فراهم شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان البرز همچنین یادآور شد: به همت مرکز ملی تحقیقات سازمان بیمه سلامت ایران به منظور استفاده از طرح‌های خلاقانه اهالی فکر و اندیشه، کنفرانس ملی بیمه سلامت، پوشش همگانی و مدیریت منابع مالی 30 بهمن و اول اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شدکه  علاقمندان می توانند آثار خود را تا اول بهمن سال جاری به دبیرخانه این همایش ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت hamayesh-nchir.ihio.gov.ir مراجعه کنند.