مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: جایگاه مناسبی برای تامین منابع و نیازهای مالی بیمه سلامت در بودجه سال ۹۸ پیش بینی نشده است و این موضوع موجب انباشت بدهی‌های سال‌های قبل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار آی هینا از آذربایجان غربی، نادر نانبخش در نشست خبری با خبرنگاران افزود: بر اساس سیاست‌های اجرایی بیمه سلامت، ادارات تابعه اجازه پرداخت بدهی‌های سنوات قبل و سال ۹۶ از طریق بودجه سال جاری را ندارند و بر همین اساس برای پرداخت بدهی‌های سنوات قبل نیازمند ردیف بودجه ویژه‌ای هستیم.

نانبخش درباره هزینه‌های ماهانه بیمه سلامت در استان آذربایجان غربی بیان کرد: در سال جاری ماهانه مبلغی بالغ بر ۴۱ میلیارد تومان برای اسناد ارائه شده توسط موسسات دولتی، دانشگاهی و خصوصی توسط بیمه سلامت استان پرداخت شده است.

وی در این نشست خبری درباره سوء استفاده از عنوان بیمه سلامت توسط برخی شرکت‌ها و تماس‌های تلفنی اظهار کرد: در یک سال گذشته تعدادی از افراد و موسسات سودجو تحت عنوان دفترچه سلامت به صورت تلفنی اقدام به جذب متقاضیان بیمه تکمیلی می‌کنند. این موسسات هیچ گونه ارتباطی با بیمه سلامت ندارند و اقداماتی از این قبیل خلاف قانون است و شهروندان نباید به این تماس‌ها توجهی کنند و موضوع را به اداره کل بیمه سلامت استان گزارش بدهند.

نانبخش درباره نخستین رویداد هم اندیشی بیمه سلامت نیز گفت: بیمه شدگان، پژوهشگران، شهروندان و همه صاحب نظران حوزه بیمه می‌توانند از 15 آذر تا 15 دی ماه از طریق سایت این رویداد، ثبت نام کرده و نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کنند. این رویداد می‌تواند منجر به بهبود فرآیندهای اجرایی و خدمات ارائه شده به بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت شود.